Unetice-> Bajkazyl II

 

 

Probouzím se v 9 hodin ráno, svítí sluníčko a všechno vypadá skvěle. Kontrola spojení a vyrážím vlakem společně s Danem Mourkem směr Roztoky na pravidelnou jízdu Unětice -> Žižkovský Bajkazyl.

GALERIE

Cestou z Roztok se zastavujeme v příjemné hospůdce u Lasíků, kde nesmíte ani vy odolat domácím koláčkům a nepochybně "pravé brazilské kávě".

 

Hned po příjezdu je samozřejmý, že nálada bude dobrá a dávám si jednu Unětickou 12tku (s heslem Bajkazyl, byla zdarma). Jen u piva nezůstává a vychutnáváme si Bajkazylem objednanou a Unětickým pivovarem připravenou zelnačku.

 

 

Postupem času se nás schází minimálně 30 a pomalu vyrážíme Tichým Údolím směrem ku Praze. Hned krátce po startu začíná pršet, ovšem ani nepřízeň počasí, nikoho neodrazuje a v hojném počtu se prokousáváme trasou přes Suchdol, Tróju, Palmovku, Karlín až nakonec tunelem (kde teda nepršelo) do cíle naší cesty a sice žižkovského Bajkazylu.

 

 

Cestou se v Tróji zastavuji u vodního kanálu, kde i během zimních dešťů trénují vodní slalomáři, chvilku je obdivuji, ale pak si řikám, že oni jsou v podstatě jediní, komu je uplně jedno že prší.

Z Tróji už je to kousek podél Rokytky a za chvilku všichni, kteří vydrželi celou cestu vychutnávají zasloužený odpočinek a zahřátí u krbu.

 

 

Piviii za dobrou práci ( možná tam byl i jeden grog). Děkuji za organizaci a pivovaru Unětice za vřelé přivítání.

 

 

C4C

GALERIE

 

 

 

 

cycle4change